BROKER (piete de capital)

SIF ACTINVEST S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabilitati in preluarea si executarea ordinelor de tranzactionare;
- Contributii la stabilirea de strategii de investitii cu actiuni si instrumente derivate
- Raportari specifice legate de activitatea de tranzactionare, pastrarea legaturii cu institutiile pietei de capital.
- Derularea de operatiuni complementare activitatii de tranzactionare
- Furnizarea de informatii clientilor in legatura cu tranzactionarea instrumentelor financiare
Salariu atractiv, oportunitati de promovare in cadrul firmei

CERINTE

- Abilitatea de a lucra sub presiune si capacitatea de a lua rapid decizii.
- Spirit de echipa si responsabilitate.
- Crearea si mentinea de relatii solide cu clientii si comunicarea profesionala cu acestia.

BENEFICII OFERITE

- Sansa de a lucra intr-o companie aflata intr-un domeniu dinamic si in permanenta dezvoltare si de a face parte dintr-o echipa tanara si motivata.

Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.

ACTINVEST S.A. este o societate de servicii de investitii financiare prezenta pe piata de capital din Romania din anul 1994. Membru al Asociatiei Brokerilor si actionar al S.C. Bursa de Valori Bucuresti S.A.,