ASISTENTA VANZARI

RETCO

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBIECTIVELE ACTIVITATII: Derularea unei activitati corecte, profesioniste in firma, derularea optima a proiectelor Cresterea profitului si a volumului de vanzare al firmei 2. ACTIVITATI / SARCINI: Intocmirea si transmiterea de oferte la clienti (posta, fax, e-mail) Realizarea de baze de date de clienti potentiali Preluarea apelurilor telefonice, a corespondentei, mail-urilor si distribuirea lor colegilor Programarea intalnirilor pentru directorii si sefii de proiect ai firmei Traduceri din carti de specialitate (engleza) Download de informatii de pe Internet Calificare CV-uri pentru proiectele derulate (alegerea candidatilor care indeplinesc criteriile stabilite) Realizarea rapoartelor catre directorii firmei (rapoartele de activitate, rapoartele de activitate catre clienti, fisele de consum carburant, telefon, situatia deplasarilor, etc.) Culegerea de informatii despre clienti (inclusiv prin vizite pe teren, la sediul clientilor) Realizarea de prezentari ale produselor catre clientii potentiali ai firmei: arhitecti, antreprenori (inclusiv la sediul lor - activitate de teren) Redactare corespondenta cu clientii, furnizorii, persoanele care intra in contact cu firma Procesarea comenzilor de la beneficiari si transmiterea comenzilor catre furnizori Asigurarea serviciilor de logistica (transporturi) Activitati administrative curente Deplasari la clienti, furnizori, etc. pentru transmitere de documente, acte

CERINTE

Experienta in domeniu Foarte motivata Capacitate mare de munca. Disponibilitate de a munci cu program prelungit Capacitate de lucru cu mai multe proiecte simultan Amabila, placuta, comunicativa, sociabila, capabila de a se relationa usor cu persoane necunoscute. Capabila sa creeze si sa dezvolte relatii profesionale cu partenerii firmei Referinte excelente de la locurile de munca anterioare (fara conflicte cu fostii angajatori, colegi, clienti) Disponibilitatea pentru activitati pe teren Fara afaceri proprii sau implicare in alte servicii / activitati part-time Persoana de incredere, capabila sa pastreze confidentialitatea informatiilor ce apartin firmei sau clientilor Studii superioare (avantaj) Lb. engleza bine scris si vorbit (o alta lb straina este un avantaj) Operare PC (Office) Permis conducere B

BENEFICII OFERITE

Salariu in functie de experienta dvs. si rezultatele obtinute (bonusuri) Bonuri de masa Instruire in marketing, management, vanzare Posibilitatea de a lucra ca manager de proiect in vanzare, management si posibilitatea de avansare Telefon mobil, taxi pentru deplasari externe sau autoturism de serviciu Conditii de lucru moderne: cladire de birouri Echipa profesionista Atmosfera de lucru excelenta

DESCRIEREA FIRMEI

DESCRIEREA COMPANIEI
Grup de companii care desfasoara o activitate complexa in domeniul constructiilor, prin serviciile integrate pe care le ofera in cadrul gestionarii proiectelor majore (rezidentiale, comerciale, industriale sau de infrastructura): 1. Servicii de analiza a sistemelor arhitectonice prevazute de proiectant si alegerea celor mai favorabile solutii (raport calitate/pret) pentru antreprenori, manageri de proiect sau beneficiari De asemenea, prin partenerii din grup sau externi autorizati de catre noi, RETCO asigura intreaga gama de servicii conexe necesare utilizarii sistemelor noastre: 1. Proiectare constructiva, integrala (a constructiei) sau partiala (legata de utilizarea sistemelor noastre) 2. Punerea in opera a sistemelor noastre, prin aplicatori autorizati de catre noi. 3. Consultanta tehnica oferita proiectantilor si constructorilor, in vederea proiectarii si punerii in opera a produselor noastre.