Asistent Manager Proiect

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza impreuna cu Managerul de proiect (MP) planificarea proiectului
- Urmareste gradul de incarcare al oamenilor pe proiecte, luand masuri pentru remedierea deficientelor.
- Se asigura ca membrii echipei de proiect isi cunosc sarcinile si atributiile.
- Faciliteaza comunicarea in / intre echipele de proiect.
- Cunoaste stadiul fiecarui proiect aflat in derulare, ia masuri pentru respectarea termenelor contractate.
- Optimizeaza folosirea resurselor de care dispune firma in cadrul proiectelor pentru respectarea termenelor contractuale.
- Este responsabil impreuna cu MP de incheierea la timp a proiectelor contractate de catre firma.
- Impreuna cu MP este responsabil cu planificarea, organizarea, controlul si monitorizarea implementarii activitatilor.
- Acorda asistenta MP in respectarea procedurilor interne.
- Elaboreaza si pune in practica un set de proceduri de management de proiect.
- Faciliteaza accesul la cursuri de specialitate organizate in interiorul dar si in exteriorul firmei.

CERINTE

- Studii superioare tehnice
- Cunostinte de limba engleza
- Cunostinte operare PC ¿ MS Office, MS Project
- Persoana sociabila, proactiva, orientata catre client, ordonata, cu bune abilitati de gestionare a timpului si de valorificare a resurselor

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Ocazia de a lucra in cadrul unei echipe tinere si dinamice

Dima Consulting Group este o firma specializata in activitati de:
selectie si recrutare personal
evaluare si interventie organizationala
traininguri
cursuri de calificare si specializare
elaborare si implementare sisteme de management al performantelor
evaluarea angajaţtlor
Aparuta pe piata in 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel incat, in prezent este lider regional in domeniul Consultantei in Resurse Umane.
Printre colaboratorii DCG enumeram: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella Romania, Swisspor Ploiesti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Iasi, sa.