Area Sales Representative - B2B sales

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Administreaza baza de clienti existenta
-Cauta noi firme de distributie pe zona alocata pentru gama de produse de care este responsabil : Sistemul Henco (tub multistrat, tub izolat, incalzire in pardoseala, racorduri, fittinguri)
-Implementeaza sistemul Henco la nivelul clientilor firmelor de distributie.
-Realizeaza prezentari de produse pentru firmele de distributie din zona.
-Reprezinta firma la targurile si expozitiile specializate la solicitarea Coordonatorului de Vanzari;
-Negociaza si semneaza contracte cu clientii firmei, in limita competentei acordate de catre Coordonatorul de Vanzari
-Raporteaza Coordonatorului de Vanzari saptamanal/zilnic dupa caz, problemele aparute in derularea activitatilor curente ale postului si solutii de rezolvare a acestora.
-Deplasari in judetele Sibiu – Brasov - Mures - Harghita

CERINTE

Adecco Resurse Umane cauta pentru clientul sau, companie cu experienta de peste 15 ani in comercializarea echipamentelor termice si de climatizare, Area Sales Representative (B2B).

Profil:

-Studii medii/ superioare (- prezinta avantaj)
-Experienta in vanzari business to business minim 2 ani
-Experienta in lucrul cu targete, rapoarte, planificari, fise de client
-Experienta in lucrul cu clienti industriali
-Permis de conducere (categ): B
-Training de vanzari (de dorit, dar nu necesar)
-Abilitati de vanzare, comunicare, negociere
-Persoana cu prestanta, extrovertita, perseverenta, cu spirit comercial, incisiva

BENEFICII OFERITE

-salariu atractiv + comision din vanzari
-masina si telefon de serviciu

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 14 orase. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.

Brasov str Petru Rares nr. 10
Tel: 0372 705 795
Fix:0268 326 014
Fax: 0368 815 283
e-mail: brasov@adecco.ro/sanziana.hliboceanu@adecco.ro