Area Sales Representative

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea relatiilor contractuale cu actualii colaboratori,
- identificarea si prospectarea de noi potentiali clienti,
- ofertare, negociere, contractare,
- gestionarea tuturor situatiilor care apar in zona alocata,
- supervizarea activitatilor care tin de marketing - ex. urmarirea promotiilor,
- participarea la targuri, expozitii de profil,
- intocmirea diverselor rapoarte aferente activitatii comerciale, s.a.

CERINTE

- Experienta in vanzari min 1 an pe o pozitie similara
- Studii superioare constituie avantaj
- Foarte bune abilitati de comunicare, persuasiune
- Permis categ B
- Operare PC - pachetul Office, navigare Internet.

- Domiciliul stabil in Brasov.
- Compania pentru care recrutam este lider in domeniul sau, pe Europa de Est. Acopera piata din Romania si Ungaria.

BENEFICII OFERITE

- pachet motivational atractiv;
- masina si telefon de serviciu.

Dima Consulting Group este o firm¿ specializat¿ în activit¿ti de:
- selectie si recrutare personal
- evaluare si interventie organizational¿
traininguri
- cursuri de calificare si specializare
- elaborare si implementare sisteme de management al performantelor
evaluarea angajatilor
Ap¿rut¿ pe piat¿ în 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel încât, în prezent este lider regional în domeniul Consultantei în Resurse Umane.
Printre colaboratorii DCG enumer¿m: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella România, Swisspor Ploiesti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Iasi, s.a.