AREA SALES MANAGER - ADM FARM fil. BRASOV

SC ADM FARM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea echipei de vanzari din zona Brasov;
- stabilirea targetului de vanzari si supervizarea indeplinirii lui pentru echipa de vanzari pe care o coordoneaza, asigurand conditiile necesare dezvoltarii acesteia;
- coordonarea si elaborarea bugetului de vanzari la nivel zonal;
- stabilirea dimensiunii si a repartitiei fortei de vanzari pentru zona de care raspunde;
- supervizarea si mentinerea relatiei cu autoritatile si casele de asigurari, daca este cazul, la nivel local si regional;
- rezolvarea, impreuna cu departamentul juridic, a problemelor aparute in relatiile cu clientii arondati zonei;
- urmarirea rapoartelor de vanzari la nivel regional;
- implementarea politicii comerciale si de credit control la nivel zonal;
- dezvoltarea strategiei de vanzari pentru zona de care raspunde;
- evaluarea, instruirea si coaching-ul echipei de vanzari din subordine;
- stabilirea target-ului pentru clientii din zona si arondarea lor reprezentantilor de vanzari;
- monitorizarea targetului de vanzare/ incasare si a indicilor de profitabilitate;
- monitorizarea in totalitate a conditiilor de business si a feedback-ului de la clienti prin vizite duble la clienti impreuna cu reprezentantii de vanzari;
- obtinerea datelor, analizarea si propunerea conditiilor speciale de vanzare pentru clientii din zona Brasov;
- asigurarea necesarului de informatii necesare din piata, analizarea si transmiterea catre departamentele suport (Marketing, Credit Control, Relatii cu beneficiarii, etc.);
- colaborarea cu departamentul de Resurse Umane in vederea recrutarii/ angajarii fortei de vanzari necesare.

* Pozitia se subordoneaza Directorului de filiala si Directorului national de vanzari.

CERINTE

- studii superioare;
- experienta in vanzari in domeniul farmaceutic (relatia cu farmaciile);
- cunoasterea pietei farmaciilor din zona Brasov constituie un avantaj;
- abilitati de comunicare (impact si influenta, team-builder);
- orientarea catre dezvoltatea profesionala a echipei;
- leadership si initiativa;
- atitudine proactiva si rezolutiva;
- gandire analitica si strategica, abilitati organizatorice si de planificare;
- implicare organizationala (abilitatea de a-si alinia propriul comportament la nevoile, prioritatile si obiectivele organizatiei si de a actiona in aceasta directie);
- foarte bune abilitati de operare PC: Word, Excel, PowerPoint;
- carnet conducere cat. B;
- disponibilitate la deplasari si la program flexibil de lucru.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- oportunitati deosebite de dezvoltare a unei cariere in piata distributiei de medicamente;
- autoturism, telefon, laptop, bonuri de masa.

* Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Aplicatiile se vor trimite la email : recrutari@admfarm.ro

Info companie : www.admfarm.ro

Infiintata in 1998, cu capital integral romanesc, ADM Farm a reusit sa se impuna drept o companie eficienta, serioasa, pentru care cele mai importante sunt cerintele si necesitatile clientilor ei. Cifra de afaceri a crescut continuu, de la an la an fapt ce a dus la plasarea ADM Farm intre primii 5 distribuitori din Romania.
Detalii pe www.admfarm.ro