Area Manager

FMCG Marketing & Distributie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Zona de actiune este pe judetele: Brasov, Sibiu, Covasna, Harghita;
Implementarea strategiei de vanzari si distributie la nivelul zonei de actiune, monitorizare si control;
Stabilirea si urmarirea indeplinirii obiectivelor lunare de vanzari si distributie la nivelul zonei de actiune si a fiecarui distribuitor in parte;
Implementarea, monitorizarea si controlul actiunilor de trade marketing in teritoriu;
Stabilirea in timp util impreuna cu reprezentantul distribuitorului a comenzilor necesare pentru atingerea obiectivelor de volum dar si pentru a nu se ajunge in situatii de O.O.S.;
Coordonarea echipei de merchandiseri aflate in subordine directa.

CERINTE

Minim 2 ani experienta in domeniul vanzarilor FMCG;
Minim 2 ani experienta pe un post similar;
Studii superioare reprezinta avantaj;
Bune cunostinte utilizare PC (pachet office: Word, Excel, PowerPoint);
Abilitati in vanzare si negociere;
Abilitati manageriale;
Capacitate de lucru in echipa;
Carnet de conducere categoria B si experienta in sofat de minim 2 ani.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
Salariu atractiv;
Telefon
Laptop
Masina de serviciu
Training de specialitate
Bonuri de masa

FMCG Marketing & Distributie este o companie cu capital romanesc, aflata in continua dezvoltare, avand o vasta experienta in managementul si administrarea vanzarilor, precum si in servicii de mercantizare si sampling ceea ce asigura succesul partenerilor nostri.
Echipa FMCG Marketing & Distributie are avantajul acoperirii nationale si al performantei la nivelul fiecarei divizii.
FMCG Marketing & Distributie asigura in prezent servicii de merchandising pentru Ursus Breweries, Panfoods Romania (cafeaua solubila Amigo), Zarea SA, Pambac, Matra Int. S.R.L., Romkuvert, Farmec S.A.
Puteti afla mai multe informatii despre noi accesand site-ul www.fmcgmanagement.ro.