Angajez farmacist

SC SIC-VOLO IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- activitate specifica lucrului intr-o farmacie cu circuit deschis
- recomandă produse farmaceutice şi para-farmaceutice în funcţie de nevoile pacientului;
- empatie si rabdare in relatia cu pacientul
- coordoneaza aprovizionarea cu marfa;
- verifica, urmareste si optimizeaza stocurile
- informează pacienţii cu privire la modul de administrare a medicamentelor;
- eliberează reţete compensate şi gratuite;
- realizează activităţi administrative: introduce facturi în gestiune, verifică şi centralizează reţetele pentru Casa de Asigurări;
- promoveaza activ valorile companiei in relatiile cu pacientii nostri
- participă la atingerea obiectivelor farmaciei;

CERINTE

- studii de specialitate
- Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor din Romania
- cunostinte operare PC (pachetul MS Office: Word, Excel)
- abilitati de comunicare si organizare,
- atenţie distributivă
- lucru în echipă

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa
Bonusuri periodice
Decontare transport

Farmacia Sic-Volo este o farmacie independenta cu traditie, situata in centrul vechi al Brasovului.
Incepand cu anul 2012 este membru al grupului national Ethica: Grupul Farmaciilor Independente.