Analist vanzari

Hard Discount

Job expirat

RESPONSABILITATI

- furnizarea de interpretari si analize pertinente pentru luarea de decizii tactice si strategice
- intocmirea de rapoarte de vanzari comparative zilnice, saptamanale, lunare si anuale;
- analiza variatiilor dintre realizat si bugetat;
- elaborarea de prognoze pentru anumite perioade;
- evaluarea campaniilor de marketing si vanzari;
- furnizarea de analize privind performanta departamentului comercial pentru o perioada data;
- analiza factorilor de influenta asupra costurilor si performantei economice.

CERINTE

- studii superioare economice;
- cunostinte solide MS Office (Word, Excel) si baze de date;
- experienta minim 1 an pe un post asemanator;
- rezistent la stres si capabil sa deruleze mai multe proiecte simultan;
- capacitate de analiza si organizare;
- abilitati de asimilare rapida, respectarea termenelor limita;
- usurinta in interpretarea datelor, gandire analitica
- abilitati dezvoltate de comunicare, orientare spre performanta, spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- posibilitatea de dezvoltare intr-un mediu competitiv
- bonusari in functie de performantele obtinute.

Retea locala de supermarket-uri, aflata in plina dezvoltare.