Analist Programator Web

Antal International Network

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raportand supervizoruilui de dezvoltare si de operatii, aveti responsabilitatea sa dezvoltati si sa intretineti aplicatiile web in cadrul evolutiei site-urilor internet si intranet.

Responsabilitati principale :
- Conceperea si modificarea aplicatiilor Web.
- Redactarea analizelor functionale.
- Conceperea logicii unui program sau a unei modificari de program ca urmare a a specificatiilor primite precum si traducerea lor in limbajul de programare utilizat.
- Conceperea si efectuarea de scenarii de incercari utilitare.
- Suporturl la utilizatori cu ocazia testarilor de acceptare si a fazelor de implementare
- Aplicarea normelor si a standardelor de documentare, de dezvoltare de intretinere si de punere in functiune.
- Asigurarea bunei functionari a sistemului.
- Oferirea de support de calitate clientilor.
- Efectuarea tuturor sarcinilor conexe ce au legatura cu continutul responsabilitatilor.

CERINTE

- Liceu sau Colegiu informatic sau experienta echivalenta.
- Experienta in dezvoltare informatica WEB (JAVA , HTML, XML, JavaScript).
- Minim un (1) an de experienta in programare JAVA(J2EE, JSP, EJB, Servlet).
- Cunostinte esentiale ale "FrameWork" Jakarta Struts.
- Cunostinte esentiale de arhitectura MVC.
- Cunostinte esentiale de baze de date (DB2 et/ou SQL un atout).
- Cunostinte de UNIX (avantaj).
- Cunostinte de Websphere (avantaj).
- Cunostinte de CVS (avantaj).
- Autonom, mare capacitate de adaptare si de invatare continua.
- Buna capacitate de analiza si desinteza.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Formare profesionala
- Conditii de munca deosebite
- Mediu de lucru la standarde internationale

Recruteaza pentru clientul sau, o firma multinationala in domeniul televiziunii prin cablu, multimedia, ISP si al telecomunicatiilor prin cablu sau fara cablu:

Analist programator Web