Analist FEA cunoscator de lb. germana

ISKO Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru sediul nostru din BRASOV, cautam absolventi cu studii superioare sau master de profil auto sau mecanic, pentru post de Inginer analist FEA, efectueaza lucrari de preprocesare, simulare si analiza FEA, utilizeaza softuri complexe, participa la dezvoltarea si testarea virtuala a produselor in constructia de masini si automobile.

CERINTE

Studii superioare sau masterat in domeniul mecanic.
Cunoasterea limbii germane obligatorie. CV numai in limba germana, interviul pentru angajare are loc in aceeasi limba.

BENEFICII OFERITE

Munca deosebit de interesanta intr-un domeniu high-tech, intr-o intreprindere tanara si deschisa, atmosfera placuta, relaxata. Salarizare motivanta dupa o perioada de pregatire corespunzatoare, atat in tara cat si in perioadele de lucru in Germania, bonuri de masa, cursuri de limba germana, etc.

ISKO Romania SRL este o societate cu sediul în Braşov, care prestează, servicii de varf in domeniul dezvoltarii virtuale a produselor prin analiza FEA. Munca la un nivel calitativ deosebit si colaborarea stransa atat in cadrul echipei cat si cu colegii din Germania, constituie pilonul de baza al succesului firmei.