Analist Dezvoltare Software

Sinoptix

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza si documenteaza colectarea cerintelor de proiect
- elaboreaza specificatii functionale si supervizeaza specificatiile tehnice aferente
- elaboreaza use-case-uri, diagrame de flux de documente, scheme logice etc.
- participa la comunicarea cu clientii prin sedinte de analiza si sustinerea solutiilor functionale si tehnice
- elaboreaza documentatie si asigura suport pentru echipele de programatori si testeri

CERINTE

- experienta in analiza si sistematizarea cerintelor unui proiect
- cunostinte si experienta in analiza proceselor si in metodologiile de modelare a datelor
- cunostinte privind ciclul de dezvoltare software si metodele cele mai eficiente pentru fiecare etapa a acestuia
- abilitati de comunicare si relationare
- capacitatea de a asimila rapid informatii tehnice

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Sisteme informatice integrate cu tehnologie Oracle