Analist de baze de date

Ipsos Interactive Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza bazelor de date si a conexiunilor dintre acestea;
- Implementarea unui sistem de centralizare a datelor;
- Mentinerea si monitorizarea conexiunilor dintre bazele de date;
- Supravegherea proceselor de transfer de date si monitorizarea consistenta datelor
- Construirea de proceduri si rapoarte.

CERINTE

- Cunostinte generale de programare;
- Cunostinte avansate de arhitectura de baze de date;
- Cunostinte avansate de programare la nivel de baze de date;
- Cunostinte generale de raportare;
- Gandire algoritmica, atentie la detalii si capacitate de a lucra cu termene limita;
- Organizare si disciplina;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Oferim un salariu competitiv si posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o organizatie multinationala.

Doar candidatii eligibili vor fi contactati

Aplicatia dvs. pentru acest post va ramane strict confidentiala. IIS se obliga sa respecte si sa protejeze informatiile primite, prin nedifuzarea acestora catre terti si utilizarea lor strict in scopul declarat de recrutare si selectie.

Ipsos Interactive Services (IIS) este cea mai mare companie de cercetare de piata online cu activitate din Romania. IIS face parte din Grupul Ipsos, numarul 3 mondial in domeniul cercetarii de piata prin chestionare si a fost infiintata in Romania in anul 2000.
IIS are in prezent o echipa de 700 de angajati in 4 tari, ce desfasora proiecte de cercetare online la nivel mondial. Portofoliul Ipsos Interactive Services cuprinde corporatii prestigioase din intreaga lume din domeniul bunurilor de larg consum, din IT, sanatate, media sau advertising care apeleaza la studii de piata online pentru a-si cunoaste mai bine clientii/consumatorii sau angajatii.
Ipsos Interactive Services este afiliata la organizatiile profesionale de cercetare de piata AIMRI, ESOMAR si EFAMRO si detine certificarea de calitate ISO 9001.

Aflati mai multe informatii despre noi vizitand www.ipsos-interactive.com!