Analist date - Ref code - DP - Bv : Ipsos Interactive Services

IPSOS INTERACTIVE SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Procesarea datelor, formatarea si analiza bazelor de date:
unire de baze,
exportul bazelor (folosind SPSS si Excel),
tabulare (folosind SPSS, Quantum sau Quanvert);
Verificarea logica a chestionarelor on-line si a bazelor de date.

CERINTE

Minim un an experienta - preferabil in domeniul cercetarii de piata;
Absolvent studii superioare )Stiinte Economice, Sociologie, Matematica, Informatica, Automatica);
Cunostinte SPSS, Microsoft Excel, nivel mediu;
Persoana analitica, organizata, cu abilitati de rezolvare a problemelor, capabila sa respecte termene-limita scurte;
Bune abilitati de comunicare si spirit de echipa;
Cunostinte de limba engleza, nivel mediu;
Experienta in utilizarea Quantum / Quanvert constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferim un salariu competitiv si posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o organizatie multinationala.

Aplicatia dvs. pentru acest post va ramane strict confidentiala. IIS se obliga sa respecte si sa protejeze informatiile primite, prin nedifuzarea acestora catre terti si utilizarea lor strict in scopul declarat de recrutare si selectie.

Ipsos Interactive Services (IIS) este cea mai mare companie de cercetare de piata online cu activitate din Romania. IIS face parte din Grupul Ipsos, numarul 3 mondial in domeniul cercetarii de piata prin chestionare si a fost infiintata in Romania in anul 2000.

IIS are in prezent o echipa de peste 600 de angajati in 6 tari, ce desfasora proiecte de cercetare online la nivel mondial. Portofoliul Ipsos Interactive Services cuprinde corporatii prestigioase din intreaga lume din domeniul bunurilor de larg consum, din IT, sanatate, media sau advertising care apeleaza la studii de piata online pentru a-si cunoaste mai bine clientii/consumatorii sau angajatii.

Ipsos Interactive Services este afiliata la organizatiile profesionale de cercetare de piata AIMRI, ESOMAR si EFAMRO si detine certificarea de calitate ISO 9001.

Aflati mai multe informatii despre noi vizitand www.ipsos-interactive.com!