AGENT VANZARI INCALTAMINTE (zona de centru a tarii) – promovare brand-uri internationale

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivele specifice ale activitatii de munca:
- Agentul de vanzari asigura promovarea si vanzarea directa a marfurilor si serviciilor ce fac obiectul ofertei comerciale a organizatiei;
- Prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti.

Responsabilitati:
- Agentul de vanzari negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a acestora si a acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
- Raspunde de intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasari si plata contravalorii marfurilor vandute;
- Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
- Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;
- Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei;
- Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);
- Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti.

CERINTE

- Experienta minima necesara: minim 3 ani de experienta in munca pe o pozitie identica.
- Posesor permis de conducere – categoria B;
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat;
- Relatie dezvoltate cu persoanele care raspund de achizitie in magazinele de incaltminte la nivel
national.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d