AGENT VANZARI - BIROU

HR ANALYTICS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea contactului telefonic cu clientii repartizati
- preluarea comenzilor de la agentii de teren si clienti
- evidenta comenzilor primite
- negocierea cu clientii
- largirea si dezvoltarea bazei actuale de clienti in conformitate cu planul de afaceri al firmei
- participarea la targuri si expozitii
- analizarea si formularea de propuneri pentru optimizarea vanzarilor aferente zonei
- mentinerea si actualizarea informatiilor din baza de date a clientilor
- monitorizarea, abordarea si transformarea potentialilor in clienti

CERINTE

- Studii medii; Studii superioare ¿constituie avantaj
- Experienta: minim 1 an experienta in vanzari
- Limbi straine: engleza ¿ nivel mediu
- Utilizare PC: MS Office ¿ Word, Excel
- Cerinte specifice: abilitati de comunicare si negociere, intelegerea procesului de distributie si cunostinte in vanzari, abilitati de relationare, de prezentare/ expunere si organizare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

HR Analytics angajeaza pentru clientul sau, importanta companie avand ca si domeniu de activitate productia, importul si distributia de scule si utilaje pentru prelucrarea lemnului, un agent vanzari din birou