Agent vanzari

TEHROB SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si de furnizori;
-prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
-negocierea, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;
- raspunde pentru calitatea aprovizionarii clientilor;
-raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti;
- participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari.

CERINTE

-studii superioare,constituie un mare avantaj absolvirea facultatii de IMS( Ingineria Materialelor si Sudura);
-experienta de minim un ani in vanzari, de preferat in urmatoarele domenii: consumabile si accesorii sudura si taiere, aparate sudura si taiere, echipamente de protectie, confectii metalice;
-capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul bine dezvoltat, capacitate rapida de decizie;
-personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
-Fara sa desfasoare alte activitati profesionale paralele sau studii in desfasurare;
-cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
-permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Salariu de baza + procent din vanzari, bonuri de masa, telefon mobil, masina de serviciu dupa perioada de proba.

Societate care ofera clientilor sai o gama completa de echipamente, masini, consumabile si accesorii pentru sudura si taiere; consultanta tehnica,vanzare, punere in functiue si service.