Agent de vanzari tamplarie PVC si Aluminiu

GENIUS DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

contactarea potentialilor clienti (90 % din activitate pe teren)
- Prezentarea şi promovarea creativă a portofoliului de produse şi servicii oferit de companie
- raportarea zilnica a rezultatelor obtinute
- indeplinirea targetului lunar de vanzari
- promovarea imaginii si prezentarea companiei in conformitate cu cerintele si standardele acesteia
- urmarirea situatiei clientilor proprii pana in stadiul de comanda
- preluarea comenzilor si cererilor de oferta de la clienti
- mentinerea relatiei post-vanzare cu clientii

CERINTE

- Experienţă relevantă şi demonstrabilă în vânzări pe piaţa de servicii de minimum 2 ani;
- Abilitati de vânzare, comunicare şi negociere ;
- Orientare permanentă către clienţi şi performanţă;
- Abilităţi de planificare, organizare, gestionare a activităţii şi a implicării constante şi susţinute în proiecte pe termen lung;
- Cunoaşterea produselor şi serviciilor din piaţa de ferestre şi uşi din aluminiu si PVC reprezintă un avantaj;
- Bune cunoştinţe de utilizare a calculatorului; (Word, Excel, Power Point)
- Permis de conducere categoria B de minim 2 ani ;
- Rezistenţă la stres şi abilitatea de a lucra sub presiune
- Recomandari de la ultimele 2 locuri de munca .

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru dinamic într-o cultură a performanţei;
- Pachet salarial motivant (salariu fix şi comision atractiv );
- Autoturism, laptop şi telefon de serviciu;
- Oportunitatea unei cariere de succes într-o companie aflată în plină expansiune.

Cu o experientă de 14 ani pe piaţa de profil, Genius Design SRL este în prezent unul dintre primii producători de ferestre şi uşi din aluminiu si PVC din Brasov, utilizînd profile şi geamuri termoizolatoare de înaltă calitate şi dispunând de dotări de fabricaţie ultraperformante, certificate internaţional.