Agent de turism - CORONE TOURS

CORONE TOURS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezinta, vinde si factureaza servicii turistice clientilor directi;
- Cunoaste piata de turism din Romania
- Cunoasterea a programelor turistice, a serviciilor de cazare, de transport ce fac parte din oferta agentiei;
- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii actuali si atragerea de clienti noi;
- Seriozitate, profesionalism, comunicativ, putere de convigerere;
- Cunostinte de ticketing;
- Participa, ocazional, la targuri si expozitii, infotripuri, etc.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa aiba experienta de lucru in cadrul unei agentii de turism.
- o buna cunoastere a limbii engleze
- cunostinte foarte bune de operare PC (Windows, Excel, Word, Outlook, Internet)
- experienta in vanzari, administrare conturi clienti (rezervari, confirmari, facturare, urmarire plati)
- cunostinte de geografie
- persoana capabila sa sa se integreze si sa lucreze intr-o echipa deja formata si operationala
- persoana prezentabila si dinamica, rezistenta la stres
- foarte bune abilitati de comunicare si vanzare
- aptitudini organizatorice si de coordonare
- experienta in cadrul unei agentii de turism

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de tursim