ADMINISTRATOR RETEA DE CALCULATOARE

S.C. Turism Covasna S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. proiecteaza si administreaza reteaua de calculatoare atat hardware cat si
software;
2. asigura securitatea contra eventualelor intruziuni (Firewall, Virus, hakeri);
3. configureaza hardware si software calculatoarele personale;
4. administreaza conturile utilizatorilor si ale grupurilor de utilizatori;
5. administreaza conturile de email;
6. administreaza licentele software;
7. asigura crearea copiilor de siguranta a bazelor de date;
8. coordoneaza activitatea de dotare cu echipamente hardware a societatii;
9. asigura efectuarea in conditii optime a service-ului retelei de calculatoare
prin unitati specializate;
10. gestioneaza drepturile de acces in retea;
11. intervine pentru blocajele din retea la solicitare in termen de 1h
1. Raspunde de indeplinirea intocmai si la timp a tuturor atributiilor prevazute la
punctul nr.1.
2. Raspunde de corectitudinea documentelor intocmite.
3. Raspunde de respectarea prevederilor tuturor regulamentelor, procedurilor,
instructiunilor si deciziilor interne.
4. Respecta normele de protectie a muncii si PSI.
5. Executa alte sarcinii, in domeniul sau de activitate, trasate de seful ierarhic sau rezultate din decizii interne ale directorului.

CERINTE

studii superioare de specialitate;
experienta in domeniu

BENEFICII OFERITE

salariu atractiv;
apartament de serviciu;
mediu de activitate dinamic, propice dezvoltarii profesionale

Domeniul principal de activitate constituie hoteluri si restaurante, cu baza de tratament modernizat.