Administrator Retea (Baza de Date) la Sucursala Brasov

ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Romexterra Bank organizeaza concurs (interviu) pentru ocuparea postului de Administrator Retea (baza de date) la Sucursala Brasov.

CERINTE

Conditii de participare:

Esential:
- Studii superioare tehnice

Cunostine privind:
- Sisteme de operare, in general
- Instalarea si depanarea calculatoarelor numerice
- Instalarea si depanarea echipamentelor periferice ale calculatoarelor numerice
- Retele de calculatoare
- Abilitati de administrare si operare a sistemelor informatice
- Identificarea disfunctionalitatilor HARD/SOFT si rezolvarea lor rapida
- Cunostinte temeinice privind functionarea echipamentelor periferice
- O buna abilitate in intelegerea documentatiilor tehnice in limba engleza
- Gandire logica si analitica
- Abilitati de comunicare, spirit de lucru in echipa
- Meticulozitate si perseverenta

Avantaje:
- Facultatea de Automatica, Electronica
- Simt practic dezvoltat
- Abilitate in utilizarea si manuirea aparaturii de masura si control si a sculelor si dispozitivelor specifice activitatii
- Abilitati de relationare interpersonala foarte bune

Persoanele selectate vor fi contactate telefonic ulterior.
Nu vor fi luate în considerare cererile candidatilor care nu îndeplinesc conditiile cerute.

Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.