administrator de retea de calculatoare

S.C. Turism Covasna S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributiile postului:
- proiecteaza si administreaza reteaua de calculatoare atat hardware cat si software;
- asigura securitatea contra eventualelor intruziuni;
- administreaza conturilo utilizatorilor si ale grupurilor de utilizatori;
- administreaza licentele software;
- asigura efectuarea in conditii optime a service-ului retelei de calculatoare prin unitati specializate;
- instalarea, configurarea, exploatarea Windows 98,NT, 2000, XP
- instalarea, configurarea, exploatarea Microsoft Offoce;
- instalarea, configurarea, exploatarea Linux, Novell, Windows Server;
- instalarea, configurarea, exploatarea Routere;
- protocol retea: cunostinte referitoare la Netbios, TCP/Ip, DNS, DHCP
Responsabilitatile postului:
- raspunde de indeplinirea intocmai si la timp a tuturor atributiilor;
- raspunde de corectitudinea documentelor intocmite;
- raspunde de respectarea prevederilor tuturor regulamentelor, procedurilor, instructiunilor si deciziilor interne;

CERINTE

- Studii superioare de specialitate in domeniul
- Experienta in domeniu;
- Persoana dinamica
- Disponibilitate pentru program prelungit

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, apartament de serviciu, mediu de activitate dinamic propice dezvoltarii profesionale

Domeniul principal de activitate constituie hoteluri si restaurante, cu baza de tratament modernizat.