ADMINISTRATOR DE RETEA

SC VISUAL FAN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administreaza reteaua de calculatoare a firmei;
- adminstreaza si intretine serverele firmei;
- constituie fizic retele (cablare, prize) si asigura buna functionare a acestora;
- instaleaza componentele hardware, le intretine si le gestioneaza;
- invata pachetele soft din firma;
- cunoaste sistemele de operare folosite de calculatoarele firmei;
- asigura comunicarea de date in sistem electronic.

CERINTE

- experienta intr-un post similar de mimim 2 ani;
-cunostinte de retelistica (servere, securitatea datelor);
- cunostinte de administrare sisteme Windows XP, Linux (Debian), Windows 2003 Server;
- disponibilitate pentru informare despre cele mai noi tehnologii de calcul (hardware si software).

BENEFICII OFERITE

- se ofera salariu MOTIVANT

VISUAL FAN este o societate comerciala, infiintata in anul 2002, cu sediul central in Brasov,cu o retea de distributie de peste 300 de colaboratori (hypermarket-uri: Cora, Real; cash&carry - Selgros ).

In prezent gama de produse este alcatuita din gps-uri, televizoare, aspiratoare, sisteme home cinema, DVD-uri, videorecordere, si urmeaza ca pana la finele anului 2007 gama sortimentala sa se diversifice treptat adaugandu-se noi articole precum: aparate foto, telefoane mobile si fixe etc.

Toate produsele sunt comercializate sub marca proprie ALLVIEW, marca inregistrata la Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci Bucuresti inca din aprilie 2004.

Prin efortul intregii echipe VISUAL FAN, strategiile de vanzare orientate catre sprijinirea distribuitorilor / colaboratorilor si grija fata de satisfactia consumatorului final, strategiile de marketing aplicate si prin dezvoltarea unei retele nationale de service, VISUAL FAN a obtinut rezultate excelente si a reusit sa puna bazele unei retele de distributie eficiente.