Administrator de aplicatie

STFD TRANSFOND S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Administrarea, dezvoltarea si monitorizarea sistemelor de aplicatii informatice, utilizate de companie,
¿ Administrarea bazelor de date utilizate în companie,
¿ Administrarea, configurarea, operarea si monitorizarea interfetelor SWIFT,
¿ Implementarea si respectarea procedurilor de securitate SWIFT.

CERINTE

¿ Cunostinte sisteme de operare tip UNIX,
¿ Cunostinte avansate de administrare Oracle,
¿ Cunoasterea limbajelor de interogare de baze de date si de programare utilizate de companie (SQL, Java),
¿ Cunostinte de administrare a serverelor de aplicatii (tip Websphere Application Server, Oracle Application Server etc),
¿ Cunoasterea limbii engleze (citit, scris, vorbit),
¿ Capacitatea de a identifica prompt cauzele problemelor si de a stabili masuri de remediere rapide si eficiente,
¿ Abordare proactiva a activitatilor din aria de corespondenta

BENEFICII OFERITE

¿ Un mediu de lucru modern si dinamic
¿ Pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Intermedieri financiare