Account Manager ERP - Brasov

Crescendo International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea si contactarea potentialilor clienti
- negocierea si incheierea contractelor cu potentialii clienti
- urmarirea derularii contractelor
- gestionarea relatiei cu potentialii clienti
- cresterea ponderii clientilor existenti
- urmarirea evolutiei pietei IT&C si monitorizarea atenta a schimbarilor intervenite
- elaborarea rapoartelor periodice de activitate

CERINTE

- absolvent/an terminal studii superioare de profil tehnic (automatica, calculatoare)
- cunostinte tehnice in domeniul IT&C
- experianta de 1 an in domeniu similar, constituie un avantaj
- absolvent al unui curs de comunicare si vanzari;
- capacitatea de intelegerea globala a businessului potentialului client
- spirit de echipa, disponibilitate pentru deplasari
- carnet de conducere categoria B
- buna cunoastere a limbii engleze

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu profesional
- posiblitati de perfectionare profesionala
- Oportunitati de dezvoltare in cadrul echipei de vanzari.

Toate informatiile vor fi tratate cu confidentialitate.
Vor fi contactati numai candidatii selectionati.

Casa de solutii CRESCENDO dezvolta, integreaza si implementeaza solutii IT&C care optimizeaza si simplifica gestionarea informatiei de afaceri. Clientul gaseste in CRESCENDO o sursa unica de competente, care ii economiseste timpul si eforturile si ii garanteaza o rata ridicata de recuperare a investitiei.