***CONSILIER SERVICE AUTO - Brasov***

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Receptioneaza autovehiculele aduse de clienti sau de depanatori
-Deschide un dosar pentru fiecare autovehicul
-Stabileste costul estimativ al lucrarilor de efectuat in sistem de deviz
-Stabileste intalnirea cu clientul
-Completeaza caietul de programari
-Verifica ICM-ul si documentele vehiculului
-Ii explica clientului lucrarile de efectuat
-Valideaza impreuna cu clientul lucrarile de efectuat, termenul de restituire si restul de plata
-Completeaza OR si il da spre semnare clientului
-Propune un autovehicul de schimb, intocmeste dosarul de imprumut sau de enchiriere si preda autovehiculul
-Prevede autovehiculul clientului cu echipamentele de protectie necesare
-lucreaza in stransa colaborare cu respnsabilul cu productia
-Il informeaza pe client de mersul lucrarilor
-Restituie autovehiculul clientului si ii explica lucrarile efectuate si certificatul de control
-Vinde servicii suplimentare cu ocazia intalnirilor
-Gestioneaza retururile clientilor
-Analizeaza zilnic autovehiculele aflate in reparatie, impreuna cu responsabilul cu productia

CERINTE

- Cunostinte PC (Word, Excel, Internet);
- Cunostinte de baza tehnice (bazele automobilului);
- Experienta in domeniul relatiilor cu clientii;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial avantajos;

Clientul nostru este o importanta companie multinationala producatoare de automobile.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov, Baia Mare, Oradea, Pitesti, Constanta, Ploiesti, Galati, Iasi.