Bucatareasa - Franta, Corsica sezonul estival 2009

Sc Tomasi Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Restaurant din Corsica cauta bucatareasa pentru sezonul estival cu plecare din Martie

CERINTE

Pentru postul de bucatar :
- pregateste mancarurile din retetarul unitatii in conformitate cu standardele in vigoare;
- monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor;
- participa cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare;
- preia comenzile de la clienti si asigura servirea acestora;
- debaraseaza si asigura curatenia bucatariei;
- asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare.
-raspundere pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respectarea termenelor de executie a acestora;
Cerinte:

-studii medii;
-diploma de calificare in domeniu ;
-vechimea in specialitate: min. 3 ani, cu recomandare scrisa de la cel putin unul dintre locurile de munca anterioare;
-cunostinte medii de limba franceza;
-rigurozitate in ceea ce priveste regulile de igiena in alimentatia publica;
-imaginatie culinara, ordonata si disciplinata;
-capabilitatea sa pregateasca produse alimentare reci si calde in conformitate cu meniul restaurantului;
-atitudine orientata catre client – politete, abilitati bune de comunicare, persoana energica si amabila;
-rezistenta mare la stres;
-atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii si colegii;
-disponibilitate pentru compromisul constructiv

BENEFICII OFERITE

- salariu la nivel european
- masa si cazarea asigurate

Sc Tomasi Resurse Umane. este o societate care se ocupa cu recrutarea si plasarea fortei de munca atat in tara cat si in strainatateA fost constituita cu scopul de a oferi siguranta unui loc de munca pentru romanii care isi doresc un partener ideal in obtinerea unui job. Noi reprezentam mai mult decat o simpla oportunitate . Spune –ne ce stii sa faci si iti oferim diverse posibilitati in Italia !!! Avantajele pentru tine:salariul la nivel italian, seriozitate maxima, contract si carte de munca in Romania.