Web designer

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web.
- Realizeaza bannere simple sau rich-media.
- Realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul).
- Modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala.
- Comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora.

CERINTE

- Cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate.

- Cunoasterea unuia dintre urmatoarele limbaje de programare : HTML, XHTML, CSS sau Javascript.

- Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Paint Shop Pro, Macromedia Freehand, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe PageMaker, Adobe InDesign, MS Powerpoint, Macromedia Director, Flash.

- Studii superioare.

- Portofoliu de lucrari.

- Limba engleza ¿ nivel avansat.

- Creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii.

- Respectarea termenelor limita.

BENEFICII OFERITE

- Salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu.