SALES SUPERVISOR

STAR FOODS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raportand District Managerului, candidatul selectat va fi responsabil de:
- realizarea targetelor de vanzari si distributie pentru zona alocata,
- coordonarea implementarii standardelor de merchandising
- supervizarea echipei de vanzari a distribuitorilor.

CERINTE

- Studii medii; studii superioare constituie avantaj;
- Minim 2 ani experienta in vanzari, cu performante foarte bune;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Focalizare pe rezultate si pe rezolvarea problemelor;
- Permis de conducere categoria B, fara antecedente;
- Disponibilitatea de a lucra intr-un ritm sustinut;
- Cunostinte de limba engleza si utilizare calculator constituie avantaj.

PepsiCo este unul dintre liderii mondiali pe piata bauturilor racoritoare si a produselor alimentare de larg consum, cu venituri anuale de peste 35 miliarde de dolari in 2006 si peste 157.000 de angajati in lumea intreaga. Incepand din 2004, PepsiCo International isi consolideaza pozitia in Romania o data cu achizitionarea Star Foods. Star Foods este prezent in Romania din 1993 si produce si comercializeaza marci precum Lay’s, Cheetos, Star Snacks, Krax, Star Popcorn si Star Naturals.