Sales Engineer

HR Corporate Development

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie internationala lider in domeniul producerii si vanzarii materialelor de constructii precum placi ondulate, acoperisuri, sisteme si solutii pentru acoperisuri.
Pozitia de Sales Engineer presupune activitate de vanzari pentru aria de Sud, acoperind zonele Braila, Buzau, Constanta, Galati, Prahova.
Rolul unui Sales Engineer va consta in dezvoltarea unor noi contracte, negocieri, fidelizarea clientilor existenti .

CERINTE

Studii universitare finalizate, de preferinta facultate cu profil Constructii.
Experienta minim 3 ani in activitatea de vanzari (regionala) de preferinta in domeniul constructiilor.
Abilitati de comunicare si negociere, orientare spre rezultate.
Persoana organizata, responsabila, capabila sa lucreze cu dead-lineuri.
Limba engleza nivel avansat.
Disponibilitate pentru deplasari regulate in aria de responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.
Posibilitati de dezvoltare intr-o companie dinamica, lider in domeniul de activitate la nivel international.
Reale posibilitati de dezvoltare prin training.

HR Corporate Development este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste de recrutare, consultanta si training in domeniul resurselor umane. Divizia de Recrutare HR Corporate Development doreste sa activeze ca un punct de intalnire intre Organizatii si Candidati, acordand ambelor parti respectul si atentia cuvenita. Divizia de Training HRCD isi propune sa raspunda nevoilor dumneavoastra de training prin oferte personalizate care sa reflecte contextul real in care angajatii dumneavoastra isi desfasoara activitatea zilnica.