Responsabil Resurse Umane

ALTFACTOR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea surselor de atragere de noi candidature;
- Monitorizarea aplicatiilor primite si introducerea in baza de date a CV-urilor;
- Organizarea, derularea si coordonarea activitatii de selectie, recrutare si angajare;
- Coordoneaza procesul de inductie al noilor angajati;
- Administrarea dosarelor personale ale angajatilor;
- Coordoneaza procesul de actualizare permanenta a Regulamentului de Ordine Interioara, Organigramei, Fisa postului, Contractul Colectiv de Munca, Contractul Individual de Munca etc.;
- Dezvoltarea si implementarea politicilor de personal;
- Evaluarea performantelor angajatilor;
- Realizarea procesului de analiza muncii pentru fiecare post in parte;
- Elaborarea de programe de motivare a angajatilor;
- Identificarea si definirea nevoilor de training;
- Participarea la proiectele de diagnoza a climatului organizational;
- Elaborarea programului anual de instruire si dezvoltare profesionala a angajatilor;
- Furnizarea informatiilor necesare in probleme de legislatia muncii;
- Coordonarea organizarii evenimentelor interne pentru angajati.

CERINTE

- Studii superioare finalizate ( de preferat psihologie);
- Experienta minima 2 ani in HR;
- Cursuri sau calificari suplimentare in domeniul Resurselor Umane constituie un avantaj;
- Persoana dinamica, activa, cu bune abilitati de comunicare si interrelationare;
- Operare PC (MS Office) si cunostinte bune de limba engleza;
- Foarte bune abilitati de organizare a propriei activitati intr-un ritm alert;
- Initiativa, entuziasm si capacitate de invatare;
- Atitudine pozitiva;
- Bune cunostinte despre comportamentul organizational;
- Foarte bune abilitati de coaching, motivare si feedback;
- Tact, capacitate de ascultare, orientare catre oameni, diplomatie.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv, bonuri de masa, mediu de lucru placut si dinamic, posibilitati de dezvoltare a carierei, traininguri de specialitate.

Firma privata, ALTFACTOR Galati activeaza in domeniul productiei de software educational. In acord cu principiile de baza ale sistemului e-learning si standardele internationale in domeniu, firma propune produse integrate care cuprind o importanta componenta informationala structurata dupa principii pedagogice moderne si intregita de un design dinamic si de instrumente educationale interactive.
Firma beneficiaza de o experienta semnificativa, portofoliul sau cuprinzand, printre altele, mai mult de 200 de lectii in format electronic ce acopera o paleta vasta de discipline, utilizate in peste 1.500 de institutii de invatamant din tara.