Reprezentant vanzari

SINDEX COMPANY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal

- Cunostinte tehnice de ordin general
- Experienta in domeniul ingineriei (productie/mentenanta sau service-uri auto) sau experienta in vanzari industriale/ constructii - constituie un avantaj
- Cunostinte bune de limba engleza si a pachetului MS Office
- Permis auto categoria B
- Disponibilitate pentru deplasari
- Abilitati de comunicare si negociere, putere de convingere
- Dinamic, comunicativ, automotivat, organizat si ordonat

CERINTE

Cerinte

- Promovarea si vanzarea produselor pentru clienti
- Cresterea portofoliului de clienti prin contactarea de noi cumparatori
- Identificarea de noi oportunitati comerciale
- Acordarea de suport tehnic clientilor si asigurarea de demonstratii practice clientilor industriali, distribuitorilor si altor utilizatori ai produselor
- Atingerea obiectivelor de vanzari stabilite
- Distribuirea produselor in functie de comenzi, incasarea sumelor aferente vanzarilor
- Colectarea de date si informatii referitoare la concurenta
- Elaborarea programului de vizite la clienti, a diferitelor rapoarte de evidentiere a vanzarilor si a rapoartelor de activitate

BENEFICII OFERITE

- Pachet financiar motivant: venit fix, comision din vanzari si bonusuri
- Posibilitatea reala de promovare
- Telefon de serviciu

Importator si distribuitor de adezivi si lubrifianti industriali.