REPREZANTANT VANZARI

ISAGRI

Job expirat

RESPONSABILITATI

ISAGRI este o companie franceză cu peste 1400 de angajaţi în 10 ţări şi are ca obiect de activitate noile tehnologii pentru agricultură. Prezentă în România din 2007, ISAGRI a deschis o filială proprie la Bucureşti în 2011 și continuă să se extindă.
Societatea comercializează soluţii informatice dedicate agricultorilor şi managerilor agricoli români, pentru a le oferi instrumente de gestiune informatică inovante:

REPREZANTANT VANZARI pentru regiunile Bacau, Iasi, Braila, Galati, Craiova.

- Prospectarea pieţei, identificarea clienţilor noi, fidelizarea celor vechi;
- Atingerea targetului de vânzări pentru gama de produse a companiei.
- Prezentarea ofertei de produse fermierilor din zona alocată, respectând politica de vânzări şi regulamentul comercial al firmei;
- Mărirea portofoliului de clienti şi păstrarea relaţiilor cu clienţii;
- Urmărirea procesului de derulare a contractelor de vânzare;
- Recuperarea sumelor de bani provenite din vânzări;
- Participarea la târguri şi demonstraţii locale şi naţionale;
- Menţinerea la zi a bazei de date cu clienţii.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare în agronomie şau bun cunoscator al sectorului agricol - condiţie obligatorie
- Limba engleză obligatorie. Cunoaşterea limbii franceze constituie un avantaj.
- Abilităţi de comunicare si prezentare
- Abilităţi de negociere
- Experienţa în vânzări/ marketing/ relaţii cu clienţii în domeniul agricol constituie un avantaj
- Cunoştinţe de bază în utilizarea calculatorului şi a pachetului Microsoft Office
- Domiciliul în zona menţionată
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv şi bonusuri acordate în funcţie de performanţă.
- Masină, telefon, laptop
- Programe de training : 2 săptămâni de instruire în Franța și 6 săptămâni pe teren la Braila