REFERENT IMPORT-EXPORT

Dacoma Car SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- ASIGURA APROVIZIONAREA CU MARFA DE LA FURNIZORII ALOCATi
- REZOLVA; PROBLEMELE APARUTE CU TRANSPORTATORII SI COMISIONARII VAMALI
- RAPORTEAZA REZULTATELE ACTIVITATII DE IMPORT-EXPORT

CERINTE

- studii superioare economice, specializarea Comert Exterior constituie un avantaj
- cunoasterea în detaliu a tuturor tipurilor de documente implicate în operatiunile de import-export
- cunoasterea regulilor internationale privind transportul de marfuri, conditiile de livrare, conditiile de plata
- Cunoasterea legislatiei vamale românesti
- Cunostinte solide de comertinternational
- Cunostint;e bune de operare PC (MS Office)
- Limba engleza ¿ nivel avansat (vorbit, scris, citit)
- Cunostine primare de operatiuni si documente financiar-contabile

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant

Servicii de Recrutare & Resurse Umane la cele mai inalte standarde.
Serviciul HEAD HUNTER\'S MMV va sta la dispozitie.