Layout Designer

ALTFACTOR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- crearea interfetelor grafice (pentru aplicatii web-based si stand-alone)
- primeste de la project manager sau de la client specificatiile tehnice si indicatiile privind grafica
- realizeaza layout-ul interfetei
- realizeaza modelul logic de navigare
- pentru interfetele animate, realizeaza nimatia elementelor in miscare
- primeste aprobarea layout-ului de la project manager
- formateaza si pregateste tehnic layout-ul pentru programare
- creare de materiale de identitate ( grafica de corporatie cuprinsa in manualul de identitate)
- pe baza informatiilor primite de la client si/sau de la project manager creaza sau modifica manualul de identitate
- pregateste d.p.d.v. tehnic grafica realizata digital pentru printare sau tiparire
- tine legatura cu furnizorul de servicii tipografice pe tot parcursul executiei lucrarii
- creare layout printuri
- realizare de machete pentru afise, mape, brosuri si alte materiale printate sau tiparite.
- are activitati asemanatoare cu cele descrise la punctul anterior

CERINTE

- cunostinte grafica raster & vectoriala;
experienta in lucrul cu aplicatiile grafice : Adobe Photoshop, Flash, CorelDraw
- cunoastere reguli & standarde ergonomice;
- cunostinte de tipografie;
- creativ, simt estetic dezvoltat;
- capacitate de lucru in echipa;
- absolvent facultate de profil (avantaj);
- portofoliu de lucrari.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, bonuri de masa, mediu de lucru placut si dinamic, posibilitati de dezvoltare a carierei, traininguri de specialitate.

Firma privata, ALTFACTOR Galati activeaza in domeniul productiei de software educational. In acord cu principiile de baza ale sistemului e-learning si standardele internationale in domeniu, firma propune produse integrate care cuprind o importanta componenta informationala structurata dupa principii pedagogice moderne si intregita de un design dinamic si de instrumente educationale interactive.
Firma beneficiaza de o experienta semnificativa, portofoliul sau cuprinzand, printre altele, mai mult de 200 de lectii in format electronic ce acopera o paleta vasta de discipline, utilizate in peste 1.500 de institutii de invatamant din tara.