Inginer/ maistru tehnolog

SC ARAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raporteaza operativ catre seful ierarhic superior a stadiului realizarii programului de produc?ie:
- asigura incadrarea in normele de consum, de materii prime, materiale, energie si combustibili:
- verifica documentele ce cuprind materialele de consumat in conformitate cu produsele de executat, existenta tuturor materialelor necesare si corectitudinea calitatii / cantitatii necesare in conformitate cu documentatia primita;
- asigura aprovizionarea cu cantitatile de materii prime si materiale prescrise in fise pentru executarea produselor in conformitate cu programul de executie stabilit
- repartizeaza la subordonati cantitatea necesara de materiale;
- urmareste respectarea folosirii eficiente a materialelor pentru incadrarea in normele de consum;
- programeaza modul de incadrare in consum si urmareste timpul de functionare activa a utilajelor pentru a elimina risipa de energie
-Asigura securitatea in desfasurarea procesului de productie

CERINTE

- absolvent studii medii/ superioare tehnice ( de preferat metalurgice)
- inteligenta de nivel mediu;
- capacitate de a lucra cu oamenii;
- rezistenta la stres.
- indemanare, precizie si rigurozitate in efectuarea operatiilor specifice;
- atentie distributiva si operativitate in actiune;
- atentie deosebita in analizarea detaliilor;
- comunicare interactiva la locul de munca;
- planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;
- capacitate de a evalua si de a lua decizii;

BENEFICII OFERITE

- salariu negociabil functie de cunostinte
- bonusuri

DESCRIEREA FIRMEI

Productie industriala