Director Vanzari

Grupul de Firme SALTEMPO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- conducerea activitatii de vanzari , dezvoltarea acesteia ;
- organizarea si coordonarea intregii activitati pe centre de profit;
- negocierea contractelor si achizitia de noi clienti;
- dezvoltarea relatiilor cu Ka si noi produse ;
- dezvoltarea vanzarilor en gros ;
- mentinerea si dezvoltarea intensiva si extensiva a bazei de clienti la nivel regional si national
- coordonarea echipei de vanzari , organizarea eficienta a acesteia pe principiul centrelor de cost;
- coordonarea vanzarii in magazinele proprii SALTEMPO;
- coordonarea logisticii , parcului de masini;
- asigurarea de noi oportunitati comerciale .

CERINTE

• Studii : studii superioare ,studiile economice, cursurile de vanzari sau traininguri constituie avantaj .
• Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri.
• Experienta in domeniul comercial de minim 4 ani.
• Spirit organizatoric si de observatie, dinamism, gandire comerciala, eficienta, adaptabilitate.
• Reale si excelente abilitati de comunicare si negociere,putere de convingere , seriozitate, meticulozitate, capacitate de a urmari obiectivele propuse.
• Capacitate de a sustine un program prelungit precum si deplasari la nivel national ;
• Foarte bune cunostinte de limba engleza.
• Capacitate de analiza si sinteza, orientare catre client.
• Bune abilitati de utilizare a computerului(Word, Excel, Power Point, MS Office, Internet)

Candidatii interesati pot trimite pana la data de 15.03.2009 un Curriculum vitae insotit de scrisoare de intentie si de fotografie, la urmatoarea adresa de e-mail: ims@saltempo.ro , mentionand postul pentru care candideaza.
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.
Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.
Firma isi rezerva dreptul de a testa competentele declarate de catre candidati.

BENEFICII OFERITE

* pachet salarial atractiv si motivant
* traininguri de specialitate;
* oportunitatea dezvolt?rii carierei profesionale;
* telefon mobil;
* autoturism de serviciu;

Companie specializata in productia si comercializarea unor largi game de produse din carne, care satisfac cele mai exigente si rafinate gusturi . Amplasata in o noua locatie si cu o moderna capacitate de productie , autorizata pentru schimburi intracomunitare si avand certificare in managenatul calitatii ISO 22000