DIRECTOR REGIONAL VANZARI

MONTERO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planificarea , coordonarea si controlul activitatii personalului de vanzari din subordine - reprezentanti vanzari farmacii si reprezentanti vanzari prin telefon.
Coaching - ul echipei de vanzari
Realizarea obiectivelor de vanzari si incasari ale filialei
Incadrarea in bugetul de cheltuieli alocat
Realizarea de raportari ordinare si speciale
Mentinerea, crearea si dezvoltarea relatiei cu clientii actuali si potentiali
Atragerea de clienti noi - identificarea de clienti potentiali, demararea si dezvoltarea relatiei cu aceasta categorie de clienti.
Monitorizarea si furnizarea datelor despre concurenta.

CERINTE

- Studii superioare.
- Experienta in vanzari - minim 5 ani, de preferat in domeniul farmaceutic.
- Experienta in coordnarea unei echipe de vanzari minim 2 ani.
- Abilitati de planificare, coordonare, control .
- Cunostinte despre managentul vanzarilor si al managementului echipelor de vanzari.
- Gandire strategica, putere de adptare rapida la conditiile pietei.
- Cunostinte PC - Word, Excel, Power Point.
- Carnet de conducere ( B ) – fara evenimente rutiere
- Aspect profesional business

Profilul candidatului ideal:
- Dinamic, creativ, cu initiativa.
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere ( persuasiune, prezentare profesionala )
- Abilitati de a se relationa usor cu oamenii, personalitate deschisa
- Abilitati de analiza si planificare
- Atitudine proactiva, orientata catre nevoile clientului.
- Orientat spre construirea unei cariere.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix plus bonusuri in functie de realizari
- Masina de serviciu
- Laptop
- Telefon mobil
- Program de training.

Esti in cautarea unui mediu de lucru profesionist, intr-o companie stabila, unde doresti sa te regasesti - MONTERO este o companie de traditie in domeniul distributiei de produse farmaceutice si parafarmaceutice, aflata in plina dezvoltare, cu o cota de piata care o situeaza in primele 10 companii, aflata in cutarea unui DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI pentru divizia pharma.