DIRECTOR REGIONAL BRAILA/GALATI/VRANCEA/TULCEA/CONSTANTA

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, un important furnizor de solutii complete pentru agricultura din Romania, isi cauta in momentul de fata

DIRECTOR REGIONAL CREDITE

cu principale responsabilitati:

coordonarea echipelor de ingineri agronomi pe vanzarea de inputuri in agricultura
identificarea si propunerea de oportunitati de crestere (clienti noi)
urmarirea profitabilitatii/produs, marja, politica de discounturi
recrutarea si dezvoltarea oamenilor din subordine
organizarea strangerii de informatiil din piata (competitie, preturi, baze de clienti, etc)
urmarirea indeplinirii obiectivelor/regiune (Vanzari, cota de piata, recuperare, etc)
organizarea intalnirilor cu fermierii din zona
managementul depozitelor

CERINTE

Candidatul trebuie sa intruneasca urmatoarele cerinte:

experienta in vanzari de 8 ani (B2B) si coordonare echipe de minim 3 ani
experienta in vanzare de inputuri pt agricultura constituie un avantaj (seminte, ingrasaminte, pesticide, eventual in domenii conexe: ind. chimica, vopsele, coloranti, farma, echipamente industriale, alimente)
rapiditate in decizii si energie

BENEFICII OFERITE

In cazul in care sunteti interest sa aplicati pentru aceasta pozitie, va rugam sa ne trimiteti CV-ul dumneavoastra atat in limba romana cat si in limba engleza, adaugand la subiect numarul de referinta al jobului dorit.

Daca ati participat deja la un interviú la Grafton, va rugam sa contactati direct consultantul dumneavoastra via e-mail.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.