consultant financiar/coordonator

bcr asigurari de viata vienna insurance group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Crearea si dezvoltarea unui portofoliu de clienti si administrarea acestuia.
Identificarea nevoilor curente si viitoare ale clientilor.
Consultantul va oferi si consiliere post vanzare.

CERINTE

-minim studii medii
-aspect fizic placut ( business)
-capacitate de a asimila cunostinte in termen scurt
-cunostinte minime in domeniul asigurarilor constituie avantaj
-abilitati foarte bune de comunicare
-abilitati de lucru cu clientul
-spirit de echipa
-spirit de initiativa
-persoana dinamica, inteligenta, cu orientarea spre satisfacerea nevoilor clientului

BENEFICII OFERITE

-program de lucru flexibil
-posibilitatea desfasurarii activitatii in puncte fixe
-posibilitati de promovare in cadrul firmei
-comisioane substantiale din vanzari

BCR Asigurari de Viata a fost infiintata in luna octombrie 2005 in vederea dezvoltarii conceptului modern de servicii financiare integrate prin includerea in oferta Grupului BCR a asigurarilor de viata destinate atat persoanelor fizice cat si persoanelor juridice.