Consilier clientela persoane fizice

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ofera consultanta clientilor din portofoliu;
Identifica oportunitati de vanzare a produselor si serviciilor bancii pentru segmentul retail;
Pregateste, analizeaza si gestioneaza dosarele de credit;
Analizeaza piata si atrage clientii potentiali.

CERINTE

Studii superioare economice;
Experienta relevanta in vanzari produse/servicii;
Experienta in vanzarea de produse si servicii bancare/financiare/asigurari constituie un avantaj;
Cunostinte solide de operare PC;
Abilitati de comunicare, argumentare si persuasiune;
Flexibilitate , orientare spre client si abilitati de vanzare ;
Capacitate de relationare si spirit de echipa;
Analiza si evaluarea informatiei, capacitate de invatare rapida.

BENEFICII OFERITE

Daca esti o persoana cu abilitati comerciale, tenace, entuziasta, cu initiativa asteptam sa aplici la acest anunt.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.