AGENT TICKETING

RESURSE UMANE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o agentie de turism de prestigiu din Galati.

Responsabilitati Agent Ticketing:

Asigura prin mijloace specifice vanzarea pachetelor de servicii din cadrul ofertei agentiei de turism.

Asigura relatia cu clientii care contacteaza agentia direct, prin telefon sau e-mail ¿ prezinta oferta si realizeaza vanzarea produselor/serviciilor oferite de agentie, (rezervari si emiteri bilete de avion) si emite documente fiscale.
Creeaza produse personalizate in functie de solicitarile clientilor,( propune clientilor variante posibile ale produselor turistice speciale ¿ si stabileste pretul final al pachetului de servicii turistice in conformitate cu oferta agentiei ).
Efectueaza rezervari, emite bilete de avion.
Contacteaza clientii pentru comunicarea termenelor limita pentru ticketare.
Se informeaza permanent legat de notele tarifare si regulile generale de emitere ale biletelor .
Se informeaza referitor la reglementarile internationale si speciale ale IATA si ale companiilor aeriene, referitoare la regimul bagajelor, card-urilor de fidelitate, etc.
Furnizeaza informatiile referitoare la regimul vizelor.
Transmite catre IATA la date precise situatia biletelor.
Emise, emite comenzi catre IATA pentru stocuri de bilete.

CERINTE

- CURS AGENT TICKETING ( autorizat IATA )
- Cunostinte AMADEUS, WORLDSPAN
- Cunostinte limba engleza - nivel avansat, cunoasterea altei limbi straine de circulatie internationala constituie avantaj.
- Excelente abilitati de operare PC.
- Persoana dinamica, pro-activa, foarte bun comunicator.
- Capacitate de autoorganizare si stabilire a prioritatilor.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision.
- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti.
- Pregatire profesionala permanenta.

Consultanta pe probleme si politici de resurse umane, recrutare si selectie, administrare optima de personal.

RESURSE UMANE ROMANIA
GALATI, Business Center, etaj 1, camera 5 - 6.
TEL / FAX: 0236 498885
e-mail: office@rsumane.ro
web: www.rsumane.ro

*** Aplicatia dumneavoastra la acest anunt precum si transmiterea CV-ului pe adresele de e-mail anuntate implica acordul dumneavoastra in ceea ce priveste vizualizarea, analizarea si procesarea datelor dumneavoastra personale de catre reprezentantii RESURSE UMANE si de catre partenerii nostri.