Web Designer

RedStudio SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea iteratiilor de design pentru paginile interne ale site-ului pe baza conceptului primit de la designer;
- taierea si realizarea paginilor HTML, respectand standardele W3C;
- crearea CSS (nivel avansat);
- verificarea calitatii si testarea paginilor HTML si a codului CSS in colaborare cu echipa de dezvoltare.

CERINTE

- experienta de minim 1 an dovedita prin portofoliu;
- Adobe Photoshop; HTML; CSS;
- cunostinte minime de programare;
- familiar cu tehnici de optimizare pentru motoarele de cautare;
- cunostintele de Javascript sau Flash constituie un avantaj;
- cunostinte avansate de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- sprijin activ in vederea dezvoltarii profesionale;
- oportunitati de realizare a unei cariere pe termen lung;
- mediu de lucru dinamic, profesionist si, in acelasi timp, tanar, organizat si degajat;
- posibilitatea de a lucra pentru companii importante pe plan national si international.

Red Studio este divizia de design The Red Point. Suntem focusati pe creativitate, stil si inovatie si oferim solutii coerente de la corporate si brand identity pana la website-uri si prezentari new media. Combinam entuziasmul si creativitatea, pasiunea si design-ul cu tendintele pietei, pentru a furniza rezultate impresionante. Tot ceea ce realizam transforma afacerea clientilor nostri intr-o conexiune rezonanta cu consumatorii.
Portofoliul nostru este accesibil la www.redstudio.ro