Web designer

RedStudio SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- conceperea design-ului interfetelor si a site-urilor web;
- crearea paginilor web;
- intretinerea si actualizarea paginilor web.

CERINTE

- creativitate si lucrul in echipa;
- experienta de minim 1 an dovedita prin portofoliu;
- CSS, JavaScript, HTML, Photoshop;
- cunoasterea AS3 poate fi un avantaj;
- familiar cu tehnici de optimizare pentru motoarele de cautare- SEO;
- cunostinte avansate de limba engleza;
- dorinta de a lucra la nivel profesionist si de a fi recompensat corespunzator.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic, profesionist, organizat si degajat;
- posibilitatea de imbogatire a portofoliului propriu alaturi de noi;
- oportunitatea de a lucra pentru companii importante pe plan national si international;
- salarizare motivanta.

Red Studio este divizia de design The Red Point. Suntem focusati pe creativitate, stil si inovatie si oferim solutii coerente de la corporate si brand identity pana la website-uri si prezentari new media. Combinam entuziasmul si creativitatea, pasiunea si design-ul cu tendintele pietei, pentru a furniza rezultate impresionante. Tot ceea ce realizam transforma afacerea clientilor nostri intr-o conexiune rezonanta cu consumatorii.
Portofoliul nostru este accesibil la www.redstudio.ro