UNIT MANAGER GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA

GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Recrutare permanenta in vederea dezvoltarii continue a unit-ului coordonat;
- Pregatirea noilor persoane recrutate;
- Planificarea activitatii;
- Elaborarea strategiei de dezvoltare si de atingere a obiectivelor stabilite;
- Evaluarea permanenta a activitatii si rezultatelor consultantilor financiari;
- Elaboreaza periodic rapoarte;
- Participarea la traininguri in vederea perfectionarii activitatii desfasurate;
- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezintarea solutiilor si servicii, consilierea clientiilor in alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor;
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie.

CERINTE

- Studii medii, studiile superioare constituie avantaj;
- Cunostinte operare calculator;
- Experienta in asigurari de viata constituie un avantaj;
- Experienta in coordonarea unei echipe de vanzare constituie avantaj;
- Spirit antreprenorial;
- Abilitati de relationare, comunicare, planificare si organizare;
- Orientare catre rezultate;

BENEFICII OFERITE

- Veniturile provin din supracomisioane si bonusuri
- Finantare
- Program de training unic pe piata asigurarilor prin diversitate si calitatea cursurilor si a trainerilor
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o COMPANIE MULTINATIONALA, LIDER DE PIATA IN DOMENIU

GRAWE Romania si-a inceput activitatea in octombrie 2000, vizand exclusiv domeniul asigurarilor de viata. Detinand 99,98% din pachetul de actiuni, grupul GRAWE este actionarul majoritar al companiei romanesti. In prezent GRAWE opereaza atat pe piata asigurarilor de viata cat si de sanatate, accident furnizand noi si noi solutii clientilor sai actuali si viitori.
Ne conducem dupa urmatorul motto: "Asigurarea de partea TA!", iar strategia noastra este sa punem intotdeauna clintul pe primul loc, sa ii oferim cele mai bune produse si servicii in orice moment.
De cand am intrat pe piata si pana in prezent, seriozitatea si profesionalismul care ne caracterizeaza au determinat un numar de peste 150.000 de clienti sa opteze pentru produsele noastre.
Datorita faptului ca pentru noi clientii sunt pe primul loc dorim sa le oferim acestora in continuare serviciile cele mai bune. Acest lucru nu il putem realiza decat daca echipa noastra este formata din adevarati profesionisti,retribuiti ca atare.