STUDIU DE PIATA, MARKETING

Supermag Imperial

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea oportunitatilor de afaceri si elaborarea strategiilor de extindere a portofoliului de clienti, incluzand departamentul de achizitii al unitatii
- Realizarea strategiei de marketing pentru noile piete de desfacere
- Studii si cercetari de piata, in ceea ce priveste produsul nostru
- Elaborarea analizei de piata privind clientii, concurenta, structurarea pietei sau evolutia acesteia in timp
- Realizarea bazei de date comparative
- Monitorizarea permanenta a surselor de date relevante (mass-media, publicatii de specialitate, rapoarte ale reprezentantilor teritoriali s.a.)
- Coordonarea fluxurilor de informatii de vanzari-marketing interne si externe

CERINTE

- Studii superioare de marketing
- Experienta in domeniu
- Cunostinte operare PC
- Foarte buna capacitate de analiza si sinteza
- Abilitati de organizare si planificare
- Atitudine pozitiva, spontaneitate, flexibilitate, viziune si creativitate
- Capacitate dezvoltata de selectie, analiza si sinteza a informatiei
- Bun negociator

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic ¿¿i competitiv
- Se ofera salariu motivant si bonusuri in functie de rentabilitate

Lider la nivel national pe piata anvelopelor, cu potential puternic, in curs de dezvoltare si extindere continua.