REPREZENTANT ZONAL VANZARI – Botosani

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

ADECCO Resurse Umane, parte a Grupului ADECCO, selecteaza in vederea angajarii pe perioada nedeterminata, pentru clientul sau, companie care activeaza in domeniul distributiei de centrale termice, accesorii pentru instalatii si sisteme de climatizare:

REPREZENTANT ZONAL VANZARI - Botosani

Responsabilitati:
- Gestioneaza protofoliul de clienti deja existent;
- Mareste baza de clienti a firmei si volumul vanzarilor prin atragerea de noi clienti;
- Realizeaza activitati de promovare (prezinta oferta de produse);
- Se familiarizeaza si asimileaza in detaliu oferta tehnica si comerciala pentru categoria de produse de care este responsabil;
- Reprezinta firma la targurile si expozitiile specializate la solicitarea Coordonatorului de Vanzari;
-Negociaza si semneaza contracte cu clientii firmei, in limita competentei acordate de catre Coordonatorul de Vanzari;
- Raporteaza Coordonatorului de Vanzari saptamanal/zilnic dupa caz, problemele aparute in derularea activitatilor curente ale postului si solutii de rezolvare a acestora;

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Experienta in vanzarile in domeniu (echipamente de instalatii) sau intr-un domeniu tehnic/industrial;
- Experienta in vanzari business to business minim 2 ani;
- Experienta in lucrul cu targete, rapoarte, planificari, fise de client;
- Permis de conducere (categ): B;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- Bun organizator;
- Orientat spre vanzare;
- Proactiv;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- mediu de lucru dinamic si placut

Puteti transmite CV-uri in limba romana pe e-mail la adresa iasi@adecco.ro (Ref: RZV) sau pe fax la nr 0232-206110 (Ref: RZV).

Pentru detalii suplimentare va stam la dispozitie la numerele de telefon: 0232-206.120 sau 0332-411.805

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.

IASI: Cladirea de birouri Granit, et. 7
Bld. Socola 206A - 208, Iasi
Tel: 0232/206 120; 0332/411 805
Fax: 0232/206 110;
E-mail: iasi@adecco.ro

Sedii din tara: Arad, Bucuresti, Cluj, Iasi, Oradea, Pitesti, Ploiesti, Sibiu, Timisoara.