Reprezentant zonal de vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate comerciala distribuitoare de: masini de prelucrat lemn si metal, scule, unelte, accesorii, tehnica de ridicat si manipulat, echipamente si dispozitive de masura si control, scule aschietoare, portscule,masini de slefuit, debavurat, polizat, polisat si finisat piese metalice,masini pentru sanfrenat tabla, masini de sanfrenat si debitat tevi, sisteme de aliniere pentru sudura,masini si dispozitive de marcat profesionale pentru productie,masini de indoit tabla, debitat tabla, derolat tabla, roluit burlane, presat burlane, roluit marginile jgeaburilor, bordurat,scule electrice de mana,sudura,compresoare de uz casnic/industrial cauta reprezentant vanzari.
- Zona vizata: zona IASI, VASLUI, BOTOSANI;
- Dezvoltara porofoliului de clienti in zona arondata
- Mentinerea si dezvoltarea conturilor actuale
- Vizitarea permanenta a clientilor din zonele arondate
- Identificarea nevoilor clientilor
- Pregatirea si transmiterea ofertelor
- Efectuarea de demonstratii cu produsele comercializate
- Consilierea si instruirea clientilor si a utilizatorilor privind produsele comercializate
- Raportarea permanenta a situatiei din teren

CERINTE

- EXPERIENTA in vanzari de minim 3 ani
- Pregatire tehnica necesara pentru intelegerea produselor pe care firma noastra le comercializeaza
- Bune abilitati de comunicare, relationare, inclinatie spre vanzari
- Carnet de conducere categoria B (cerinta obligatorie)
- autoturism personal (primele 3 luni - perioada in care cheltuielile legate de combustibilul vor fi decontate) dupa care se va oferi masina de serviciu
- Posibilitate de deplasari frecvente
- Cunostinte operare PC(Word,Excel,Outlook) nivel mediu
- Persoana organizata,familiarizata cu sisteme de raportare
- PORTOFOLIU DE CLIENTI ACTIVI IN DOMENIU CONSTITUIE AVANTAJ!

BENEFICII OFERITE

- Fara suma fixa lunara. Cu remunerare directa comision din vanzari ( procent variabil pe categorii de produse).
- Telefon de serviciu