referent organizator spectacole, studii medii, tr I

Orchestra Populara Rapsozii Botosanilor

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contractare de spectacole folclorice in judet, tara si strainatate, gestionarea biletelor de spectacol si a fondurilor obtinute din vanzarea acestora, intocmirea de documente specifice (borderou spectacole); distribuirea de afise si materiale promotionale pt spectacole si concerte; evidenta virarii la timp a impozitului pe spectacol, a timbrului folcloric, etc

CERINTE

Postul de referent organizator spectacole, studii medii, tr I se va ocupa prin sustinerea unui concurs in in ziua de 25 septembrie 2008, orele 9.00 la sediul institutiei din Str. Unirii, nr. 10.

Concursul va consta in sustinerea a 3 probe
(a) Lucrare scrisa;
(b) Proba practica – la calculator si interviu.

Inscrierea candidatilor la concurs se va face pana la data de 25.09.2008, orele 830, dosarul urmand sa cuprinda urmatoarele documente (acte):
- Cerere de inscriere la concurs;
- Copii ale actelor de studii si specializarilor urmate in domeniu ;
- Copia actului de identitate;
- Copia carnetului de munca sau, dupa caz, o adeverinta care sa ateste vechimea in munca si, dupa caz, in specialitate;
- adeverinta care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare;
- Curriculum vitae si recomandarea ultimului loc de munca;
- Cazierul judiciar.
Copiile de pe actele mentionate mai sus se prezinta insotite de documentele originale, care se certifice pentru conformitatea cu originalul de catre secretariatul comisiei de concurs, sau in copii legalizate.

Bibliografia pentru concurs poate fi obtinuta de la secretariatul institutiei. Alte relatii privind concursul se pot obtine la telefonul 511002 intre orele 8 00 – 16 00.

BIBLIOGRAFIA
pentru ocuparea postului de referent, organizator spectacole

- Legea 353/17.12.2007 pentru aprobarea Ordonantei Guvernului nr 21/2007 privind institutiile si companiile de spectacole sau concerte, precum si desfasurarea activitatii de impresariat artistic;
- Legea nr 35/1994 privind timbrul literar, cinematografic, teatral, muzical, folcloric, al artelor plastice, al arhitecturii si de divertisment;
- Ordonanta Guvernului nr 123/2000 privind modificarea Legii nr 35/1994 aprobata prin Legea 121/2002;
- H.G. nr 846/2002 pentru aprobarea normelor metodologice privind tiparirea, inregistrarea, vizarea, evidenta si gestionarea abonamentelor si biletelor de intrare la spectacole;
- Legea nr. 319 din 14 iulie 2006 securitatii si sanatatii in munca;
- Codul fiscal.

DESCRIEREA FIRMEI

institutie publica de spectacole si concerte