Manager regional factoring - zona Moldova (locat in Iasi)

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sustine procesul de vanzare a produselor de factoring de catre echipele de vanzari din sucursale arondate;
- Asigura suport in teritoriu in procesul de vanzare a produselor de factoring catre clienti inclusiv prin prezenta la intalniri cu clientii;
- Sustine prezentari de produse in sucursalele BT precum si transmiterea noutatilor (cand este cazul);
- Transmite toate informatiile necesare referitor la produsele de factoring catre echipa de vanzari din sucursale;
- Propune masuri de imbunatatire a calitatii portofoliului atunci cand acest lucru este necesar;
- Alte atributiuni conform fisei postului.

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate;
- Experienta de minimum 3 ani pe o pozitie similara / Corporate;
- Bune cunostinte in utilizarea MS Windows, MS Office;
- Buna capacitate de comunicare, spirit de echipa, organizare;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top;
- Pachet atractiv de beneficii;
- Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
- Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»